Rynek przedłużania rzęs w Polsce

 

Wybór produktów do przedłużania rzęs z roku na rok staje się coraz trudniejszy. Branża bardzo szybko się rozwija i z dnia na dzień pojawiają się kolejne nowości do zabiegu. Jakie jednak wybrać, aby mieć pewność co do ich pochodzenia i składów? Postanowiłyśmy zagłębić się w temat pochodzenia produktów do przedłużania rzęs i stworzyłyśmy dla Was artykuł z informacjami na temat produktów tworzonych w Polsce i Europie.

 

Jakie kosmetyki są dostępne na rynku?

 

Nasze badania rozpoczęłyśmy od analizy rynku i dostępnych produktów. Kolejnym krokiem było zadawanie markom indywidualnych pytań dotyczących produkcji preparatów. Zapytałyśmy firmy działające na polskim rynku o pochodzenie produktów z ich ofert. Jakie były ich odpowiedzi? No właśnie, z naszych niezależnych badań wynika, że aż 9 na 10 firm wykorzystuje produkty pochodzenia azjatyckiego. Nie ma się co dziwić, przecież Chiny to obecnie kraj, który zaopatruje w różnego rodzaju surowce całą Europę. Nie jest jednak tajemnicą, że wytwarzanie produktów np. w Polsce daje dużo więcej możliwości nadzoru nad produkcją, o czym otwarcie mówią marki, które na owy krok się zdecydowały.

 

Większość firm nadal produkuje w Azji, jednak obiecująca jest prognoza na przyszłość, którą pokazują nasze badania. Widzimy w nich, że polska/europejska produkcja staje się coraz bardziej popularna w branży przedłużania rzęs. Ze zgromadzonych przez nas nieoficjalnych informacji wynika, że nowe firmy zaczynają interesować się tą tematyką i testują nowe linie produkcyjne.

 

Pochodzenie kosmetyku w branży stylizacji rzęs

 

Dużo mówi się o naturalnych kosmetykach tworzonych w Polsce i Europie. Szczególnie w obecnym czasie, gdy wsparcie prywatnych, mniejszych przedsiębiorców jest tak ważne. Nasze zestawienie zostało stworzone z myślą o firmach wychodzących poza przyjęte już standardy produkcyjne. Doceniamy je za troskę o jakość i receptury.

 

Jakie marki zdecydowały się na wsparcie rodzimej gospodarki?

 

Noble Lashes to marka, która w tym roku zadebiutowała z innowacyjną linią Polish Premium Quality. W kolekcji obecnie znajduje się naturalna seria BIO produktów oraz szampon do oczyszczania rzęs. Każdy z preparatów został opracowany w polskich laboratoriach pod okiem specjalistów. Polish Premium Quality to kolejna ze świadomych inicjatyw marki, która w 2019 roku zaprezentowała pierwsze w branży rzęsy w ekologicznej paletce.  Z relacji firmy wynika, że asortyment polskiej kolekcji stale się powiększa i już niedługo poznamy kolejne nowości produkowane w naszym kraju.

 

Planeta rzęs to marka debiutująca innowacyjnym produktem produkowanym w Polsce. Mowa tutaj o OPEN FAN, czyli preparacie wspomagającym tworzenie kępek podczas zabiegu przedłużania rzęs. Nie miałyśmy jeszcze okazji przetestować produktu, który w krótkim czasie stał się hitem wśród stylistek. Jeśli Wy już macie koniecznie napiszcie nam o tym w komentarzu.  Oczywiście z niecierpliwością czekamy na następne nowości od Planety Rzęs.

 

Monica Zet LASH+BROW to stylistka znana ze swoich przepięknych aplikacji i zaawansowanych umiejętności. Jest również autorką preparatu BioCleaner w dwóch opcjach: z rozmarynem i z lawendą. Oba w ostatnim czasie zyskały ogromną popularność. Preparaty zostały stworzone z naturalnych składników i zachwycają swoją uniwersalnością (mogą być stosowane zarówno do rzęs i brwi). Co prawda produkcja odbywa się w Hiszpanii, jednak naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie w zestawieniu jako nie-azjatycki preparat.

 

Znasz inne marki produkujące w Polsce lub Europie? Napisz do nas, bardzo chętnie dodamy je do naszego zestawienia ♥