20 sposobów na piękne rzęsy. Dzięki tym poradom Twoje rzęsy będą długie, podkręcone i pogrubione.

Dobrze pomalowane rzęsy sprawiają, że cała twarz nabiera wyrazu, a spojrzenie zyskuje seksapilu.

 

Poniżej znajdziesz 20 sposobów na piękne rzęsy. Dzięki tym poradom Twoje rzęsy będą długie, podkręcone i pogrubione.
1. Jeśli wybierasz czarny kolor tuszu to wybierz ten, który jest maksymalnie nasycony czarnym pigmentem. Możesz się też zdecydować na rzęsy w kolorze fioletowym, czy brązowym. Najważniejsze jest, by tusz pokrywał wszystkie rzęsy i je jak najlepiej pogrubił.

2. Nie zawsze ten tusz, który zachwyca innych, będzie odpowiedni dla Ciebie. Wszystkie rzęsy jednakowo różnią się strukturą, grubością i każde rzęsy mogą potrzebować innego tuszu. Zapoznaj się z wyglądem szczoteczki i właściwie oceń konsystencję produktu. Tusz powinien być dobierany w taki sam sposób jak krem. Krótkie rzęsy należy wydłużyć, a cienkie pogrubić.

shutterstock_2290080973. Używaj zalotki zanim zaczniesz malować rzęsy, choć też wiele tuszów do rzęs umożliwia użycie zalotki po pomalowaniu, ponieważ nie doprowadzą do usztywnienia włosów.

4. Jeśli bardzo się śpieszysz pomaluj wyłącznie górne rzęsy, ponieważ tusz na dolnych rzęsach może zostawić ślady pod okiem. Dodatkowo, jeśli nałożysz na górne rzęsy większą ilość produktu, rzęsy na dole będą delikatnie zabarwione.

5. Jeśli zależy Ci na pogrubieniu rzęs pomaluj je kilkukrotnie. Nowoczesne tusze są tak skonstruowane, że możesz dokładać tusz nawet w momencie, gdy pierwsza warstwa tuszu wyschnie. Do mocnego pogrubienia rzęs za jednym pociągnięciem są polecane gęste szczoteczki.

6. Możesz użyć pudru przed malowaniem rzęs. Chodzi o ich wydłużenie i pogrubienie. Dzięki takiej warstwie rzęsy będą znacznie dłuższe i grubsze.shutterstock_325051445

7. Pamiętaj, by nie wtłaczać do pojemniczka z tuszem powietrza, szczególnie podczas wykładania i wkładania szczoteczki tuszu. Znacznie szybciej tusz się wtedy psuje, wysycha i pojawiają się grudki. Jak masz zamiar zebrać większą ilość tuszu, włóż szczoteczkę i chwilę poczekaj, zanim ponownie ją wyciągniesz.

8. To się bardzo często zdarza, że ociera się szczoteczkę tuszu do rzęs o brzeg. W taki sposób pojawia się tam duże grudki, które zazwyczaj osadzają się na szczoteczce, gdy jest wyjmowana. Nadmiar tuszu możesz wytrzeć w czystą chusteczkę.

9. Możesz wybrać odżywki do rzęs, które wygładzają i nawilżają rzęsy. Istnieją na rynku sera do rzęs, które pobudzają wzrost włosków.

10. Makijażyści największych gwiazd na świecie łączą różne tusze do rzęs. Możesz używać pogrubiającej, a potem wybrać wydłużający tusz.

11. Podczas tuszowania pamiętaj o małych włoskach znajdujących się w kącikach. Najlepiej do tego celu przyda się tusz, który posiada wyprofilowaną szczoteczkę. Wystarczy, że ustawisz ją prostopadle do linii rzęs.

12. Warto żebyś przed tuszowaniem rzęs rozczesała włoski. Możesz do tego celu użyć specjalnej szczoteczki lub umytej szczoteczki z wcześniej zużytej maskary.

shutterstock_29844501513. Zastanawiacie się ile procent kobiet otwiera usta podczas malowania rzęs? My też…! A czy wiesz, że podczas malowania rzęs należy przyjąć dobrą pozycję? Podczas malowania trzymaj głowę prosto, ale patrz lekko w dół, dzięki temu perfekcyjnie uda Ci się pomalować rzęsy.

14. Ile razy przydarzyło Ci się pobrudzić tuszem pod oczami? Jest na to sposób! Zbierz to mokrym patyczkiem higienicznym lub mleczkiem, lecz uważaj, by nie rozmazać już pomalowanych rzęs.

15. Zwróć uwagę na swoje brwi, ponieważ delikatnie zaokrąglony, dobrze wyprofilowany łuk brwiowy odsłoni rzęsy.

16. Jeśli posiadasz przekrwione oczy użyj kropli, najlepiej na bazie świetlika. Najlepsi makijażyści na świecie zawsze je posiadają!

17. Jeśli wybierasz się na basen, albo na skuter podczas deszczu użyj wodoodpornego tuszu. Taki tusz sprawdza się w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

18. Jeśli posiadasz opadające kąciki oczu, możesz przykleić jedną lub dwie kępki sztucznych rzęs, podwinąć je zalotką i pomalować. To doprowadzi do optycznego uniesienia rzęs.shutterstock_278512232

19. Najlepsze podkręcające maskary posiadają specjalną wyprofilowaną szczoteczkę. Ich efekt utrzymuje się przez długi czas, dzięki temu efektowi oko wyda się większe.

20. Jeśli zależy Ci na pięknych, długich rzęsach pomaluj je tuszem wydłużającym i tuszem przesuń od początku do końca po czym przeciągnij na końcu po samych końcówkach. Pamiętaj o pomalowaniu najmniejszych włoskach w kącikach.