Rzęsy na każdą okazję

 

 IMG_2467

Wyobraź sobie piękne, długie i podkręcone ku górze rzęsy, dzięki którym wyglądasz zniewalająco w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy dopiero co się obudziłaś, wyszłaś z basenu czy sali fitness. Twoje spojrzenie już teraz zawsze będzie uwodzić i nikomu nawet nie przyjdzie na myśl, że… przedłużyłaś rzęsy.

 

Czym jest przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to profesjonalny zabieg polegający na pojedynczym przyklejaniu rzęsy sztucznej do jednej rzęsy naturalnej (metoda 1:1). Przedłużaniem rzęs przyjęło się również błędnie nazywać doklejanie rzęs w pasku oraz kępek. Te sposoby nie dają jednak takiego efektu jak zastosowanie metody 1:1. Nie zaleca się ich długotrwałego stosowania, ponieważ zarówno kępki rzęs jak i pasek nadmiernie obciążają rzęsy naturalne i są nietrwałe.

jw6

Efekt

Rzęsy przedłużone metodą 1:1 są niemalże niemożliwe do rozpoznania. Wiele kobiet od lat przedłuża rzęsy, a ich mężowie wciąż o tym nie wiedzą.  Efekt jaki chce się uzyskać zależy od upodobań i podkręcenia naturalnych rzęs. „Nic nie stanowi piękniejszej oprawy dla oczu niż wachlarz długich, gęstych rzęs. Muszą być one jednak odpowiednio dobrane. Ich rodzaj i kształt musi pasować do efektu jakiego klientka oczekuje oraz jej naturalnych rzęs” – twierdzi Agnieszka Kasprzyk, stylistka rzęs
z Krakowa. Sztuczne rzęsy są lekkie, a dzięki swej elastyczności wyglądają i zachowują się jak prawdziwe. Po zabiegu uzyskujemy wyraziste, naturalne, zalotne i promienne spojrzenie.

Aplikacja nie tylko wydłuża rzęsy ale również pozwala na doskonałe wymodelowanie kształtu oka, na przykład jeśli masz opadające kąciki, mogą one zostać optycznie uniesione co zwiększy atrakcyjność spojrzenia.
W okresie karnawału można również zaszaleć i wybrać nietypową stylizację. „Posiadamy rzęsy o różnych grubościach, podkręceniach i długościach nadające się do codziennych stylizacji. Na specjalne okazje proponujemy rzęsy kolorowe, cieniowane oraz pokryte brokatem i z kryształami” – mówi Wanda Wojciechowska, specjalistka z firmy Noble Lashes.

Trwałość zabiegu

Efekt utrzy­muje się kilka tygodni i zależy od naturalnego procesu wymi­any rzęs, które wypadają i są zastępowane przez nowe prze­cięt­nie co 60 do 90 dni. Ze względu na to, że każda Twoja rzęsa jest w innej fazie wzrostu, codziennie wypadają Ci średnio 1-3 naturalne rzęsy. Są one jednak tak małe, że większość ludzi ich nie zauważa. Prawidłowo przedłużone rzęsy nie wpływają na cykl życia naturalnych rzęs. Sprawiają jednak, że rzęsy które wypadają są bardziej widoczne, ponieważ jest do nich doczepiona sztuczna rzęsa.

Profesjonalnie przedłużone rzęsy nie powodują dyskomfortu, nie czuć ich ciężaru, nie ciągną, nie szczypią, wypadają  pojedynczo, a na ich miejsce wyrasta nowa, zdrowa rzęsa, do której przy uzupełnianiu znowu można dokleić  sztuczną. Dla uzyska­nia najlep­szego efektu należy dopeł­niać rzęsy co 4 do 5 tygodni. Podczas tego zabiegu uzupełnia się tylko braki w tych rzęsach, które wypadły lub poprzednio były zbyt krótkie i nie nadawały się do aplikacji. Pierwszy zabieg trwa od 90 do 175 minut, podczas gdy uzupełnienie zajmuje już tylko około godziny.

Liczy się profesjonalizm

Stylistka rzęs powinna mieć odpowiednie uprawnienia
i odbyte szkolenie. Zapytaj się jakich produktów używa i jak długo zajmuje się przedłużaniem rzęs. Powiedz jaki chcesz uzyskać efekt i zapytaj jakie rzęsy zostaną wykorzystane do zabiegu. Konsultacja powinna być darmowa i nie powinna zająć Ci dużo czasu.

Niezwykle istotne jest to, aby wybrać salon kosmetyczny który pracuje na certyfikowanych produktach, ponieważ składniki używanych klejów i preparatów powinny być farmaceutycznej czystości. Skład kleju używanego do zabiegów jest dobrany tak, że wiąże rzęsę naturalną z rzęsą sztuczną na stałe, dopóki nie wypadnie naturalna rzęsa. Bazą tych klejów jest cyjanoakrylat – substancja używana do klejenia tkanek
w medycynie. Użycie wysokiej jakości produktów to gwarancja trwałego wiązania oraz braku skutków ubocznych. „Klientki które przychodzą do mnie na zabieg w pełni mi ufają. Dlatego na pierwszym miejscu stawiam zawsze ich bezpieczeństwo. Mogę im je zapewnić pracując tylko na sprawdzonych produktach. Z tego powodu używam wyłącznie markowych artykułów firmy Noble Lashes. Dzięki temu pracuje na najlepszych materiałach, do których mam pełne zaufanie” – twierdzi Mariann Sukiennik, właściciel salonu kosmetycznego w Czeladzi. Końcowy efekt zależy od umiejętności oraz materiałów jakimi dysponuje dana stylistka. Dobrej jakości rzęsy trzymają skręt niezależnie od pogody i Twojej aktywności. Mają intensywny kolor i są naturalne w dotyku. Dzięki temu nie odkształcają się i nie łamią.

czy6

 

Jak się przygotować?

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy tylko pamiętać, żeby nie pić przed nim kawy, ani nie przyjmować innych substancji pobudzających (w tym tabletek odchudzających), ponieważ po ich spożyciu może nam drgać powieka, a to przedłuży czas wykonywania aplikacji. Przed zabiegiem nie należy używać również zalotki do rzęs, ponieważ na prostych rzęsach łatwiej rozprowadza się klej. Ułatwiamy tym samym pracę naszej kosmetyczce i skracamy czas zabiegu.

 

Baw się i korzystaj z życia.

Flirtuj, spotykaj się z ludźmi, bądź aktywna i czuj się atrakcyjna. Najlepszą rzeczą w tym zabiegu jest to, że aplikację można wykonywać na niezliczoną ilość sposobów. Za każdym razem możesz prosić stylistkę
o wykonanie innej stylizacji. Możesz uzyskać  bardzo naturalny, stonowany efekt, zalotne spojrzenie rozbudzające zmysły lub efekt kociego oka, które przykuwa uwagę mężczyzn. To tylko kilka z wielu propozycji.

Zabieg przedłużania rzęs jest relaksujący i pozwala cieszyć się swobodą i aktywnym stylem życia.
Z przedłużonymi rzęsami można pływać, ćwiczyć, tańczyć i korzystać z sauny, ponieważ rzęsy dzięki swojej elastycznej strukturze pozostają nienaruszone. Dodatkowym plusem jest to, że efekt przedłużenia
i pogrubienia osiąga sie bez konieczności stosowania tuszu – będziesz mogła więc zaoszczędzić czas i dłużej poleżeć w łóżku zamiast spędzać go zaspana przed lustrem.

 

Aby zwiększyć trwałość przedłużonych rzęs warto przestrzegać kilku wskazówek:

 

  • nie narażaj przedłużonych rzęs na kontakt z gorącą wodą przez 24 do 48 godzin. Unikaj w tym czasie pary wodnej, ciepła (gorącego prysznica, sauny, basenu) oraz zabiegów chemicznych na twarz. Klej użyty do zabiegu schnie bardzo szybko, przez pierwsze dwie doby jest on jednak jeszcze podatny na wysoką temperaturę i wilgoć.
  • unikaj nadmiernego pocierania oczu. Staraj się nie dotykać przedłużonych rzęs, aby nie powyginały się podczas wysychania kleju. Jeśli masz w nawyku częste pocieranie oczu jest to dobry czas, aby w końcu go rzucić.
  • unikaj stosowania tłustych kosmetyków w okolicy rzęs. Tłuste kremy (w tym kremy pod oczy), olejki, mleczka czy wazelina mogą rozpuścić klej. Należy unikać również stosowania kosmetyków wodoodpornych w okolicy rzęs, w tym tuszu i eyelinera.
  • przedłużanych rzęs w ogóle nie trzeba malować, ponieważ są one odpowiednio podkręcone i wyraziste. Jeśli jednak koniecznie chcesz to robić stosuj delikatne maskary na bazie wody, które są opracowane specjalnie do przedłużonych rzęs.
  • przeczesuj swoje nowe rzęsy rano i wieczorem specjalną szczoteczką, aby były odpowiednio rozdzielone
    i ułożone oraz wyglądały jeszcze atrakcyjniej.
  • unikaj stosowania w okolicach rzęs klasycznych wacików bawełnianych – pozostawiają one na rzęsach włókna.
  • na przedłużone rzęsy nie należy robić trwałej ondulacji ani stosować zalotki, gdyż może ona połamać rzęsy.
  • dopełniaj rzęsy co 4-5 tygodni.

rzesy