Naturalne, glamour a może kępki? Porozmawiajmy o rzęsach!

kobieta

Często robię w myślach listę rzeczy, za które jestem wdzięczna, kiedy wymienię już wszystkie oczywiste rzeczy takie jak rodzina i przyjaciele, nigdy nie zapominam o sztucznych rzęsach. Teraz uświadomiłam sobie, że sztuczne rzęsy nie są dla przeciętnej kobiety niczym szczególnym, tym bardziej, że ja otrzymałam w darze dość skąpy zestaw naturalnych rzęs. Doceniam możliwość poprawy tego mankamentu poprzez szybkie doklejenie paska rzęs. Każdy ma coś, co zapewnia mu extra dawkę pewności siebie – może to być ulubiony strój, bardzo wysokie buty lub nowy makijaż. Dla mnie są to rzęsy. Eksperymentuję ze sztucznymi rzęsami już od kilku lat i chciałabym podzielić się kilkoma rzeczami, które trzeba rozważyć, gdy chcemy się rzucić w „szał” sztucznych rzęs.

Jaki rodzaj rzęs powinnam wybrać?

Dobre pytanie! Istnieje wiele różnych rodzajów rzęs. Dzielę rzęsy na kilka różnych kategorii i każda z nich ma swoje wady i zalety.

Naturalne rzęsy: Jeśli porównasz ten rodzaj rzęs z innymi, zauważysz, że wyglądają one bardzo delikatnie. Są to rzęsy, które dodają Twoim rzęsom subtelnej długości i grubości, ale bez zbytniej przesady. Uwielbiam nosić je na codzienne spotkania, kiedy pragnę wyglądać naturalnie i chcę mieć rzęsy, które będą długie i lekkie zarazem.

Pełne rzęsy (okazjonalne): Takie rzęsy są o wiele grubsze niż naturalne. Podczas gdy mogą one okazać się zbyt ciężkie na co dzień, są idealne do sesji zdjęciowych, np. na weselach. To trochę na takiej samej zasadzie jak make-up artystów. Musi robić piorunujący efekt. Jeżeli będziesz oglądać potem swoje zdjęcia, zauważysz że ten typ rzęs z odległości wyróżnia się bardziej niż naturalne rzęsy. Mają one także bardziej stępiony kształt przy ich końcówkach, co nadaje im niesamowicie seksowny wygląd vintage.

Akcentujące rzęsy glamour: Ten rodzaj rzęs ma dość wyrazisty kształt krótkich i długich rzęs. Niektóre mogą był ułożone „na krzyż”, niektóre mogą być proste, ale wyraźna różnica w ich długości jest ich najbardziej rozpoznawalną cechą. Lubię używać ich, kiedy idę na randkę, gdy chcę, aby rzęsy wyglądały na grubsze i robiły wrażenie.

Kępki rzęs: Ok, dziewczyny, to jest właściwie mój ulubiony typ rzęs. Zamiast przyklejania wszystkich rzęs razem na pasku, te są dostępne w różnych długościach i są przyklejane kępka po kępce, aż wypełnią całą linię rzęs. Nałożenie ich zajmuje więcej czasu, ale wyglądają one bardziej naturalnie i możesz nałożyć ich tyle, ile chcesz oraz dostosować ich długość i wygląd. Moim zdecydowanym numerem jeden są kępki bez węzełka, który łączy rzęsy. Jest je bardzo ciężko zdobyć, ale wyglądają dużo bardziej naturalnie niż te łączone u dołu węzełkiem. Moim zdaniem najlepsze tego typu rzęsy ma marka Neicha w swoim modelu 306.

Jakiego kleju powinnam użyć? Wybór dobrego kleju robi w tym przypadku ogromną różnicę. Mam na myśli to, iż nie będziesz zadowolona ze swoich sztucznych rzęs, jeżeli one odpadną, prawda? Moim ulubionym klejem jest niewidoczny klej Clear. Jest on produkowany wraz z wygodnym aplikatorem do jego aplikacji i jak dotąd jest najlepszym klejem jakiego używałam. Pamiętajcie, aby unikać klejów w tubkach, ponieważ są mało praktyczne, ciężkie w aplikacji i powodują że duża ilość kleju się marnuje. Zdecydowanie powinnaś postępować zgodnie z instrukcjami i pozostawić klej przez 30 sekund na sztucznych rzęsach zanim przykleisz je do powieki – okazało się, że ta rada może wiele zdziałać. Upewnij się, że zawsze, ale to ZAWSZE, masz w swojej kosmetyczce dodatkowy klej, pęsetę oraz kilka zapasowych rzęs. Na pewno nie chcesz znaleźć się w sytuacji bez wyjścia, nie posiadając zestawu „do naprawy rzęs”, jeżeli coś nie przyklei się odpowiednio za pierwszym razem.

art1

Co jeśli mam wrażliwe oczy? Jeżeli przy stosowaniu kleju do rzęs występują u Ciebie problemy, spróbuj użyć kleju pozbawionego lateksu. W zależności od stopnia wrażliwości, możesz wypróbować kilka rodzajów kleju, aby znaleźć ten jeden odpowiedni, który nie podrażni Twojej skóry. Ten którego ja używam jest właśnie taki.

Jak długo utrzymują się sztuczne rzęsy? Tradycyjne paski rzęs są szybsze do nałożenia niż kępki rzęsy, jednak zazwyczaj wytrzymują one tylko przez jeden dzień. Napisałam „zazwyczaj”, ponieważ w konkretnym przypadku może to być różnie. W zależności od tego, ile kleju nałożysz (i jak dobrze je przykleisz), powinny one przetrwać do rana, jednak zdarzało mi się nosić je także następnego dnia. Kępki – mimo że ich nałożenie zajmuje dużo czasu, zaletą rzęs w kępkach jest to, iż są one zaprojektowane tak aby przetrwały dłużej niż tylko jeden dzień. Możesz je mieć przez kilka dni, a nawet tygodni. Zawsze wybieram kępki, jeżeli chcę nimi wypełnić całą linię rzęs na kilka dni i zazwyczaj zdołają one przetrwać co najmniej tydzień zanim je zdejmę.

Czy mogę ponownie używać sztucznych rzęs? Tak! Jeżeli nie nakładasz tuszu na sztuczne rzęsy, możesz używać ich kilkakrotnie. Po prostu użyj removera, który po kilku sekundach rozpuści klej dzięki czemu bardzo łatwo zdejmiesz rzęsy. Później usuń nim pozostałości kleju z rzęs i przechowuj je w oryginalnym opakowaniu do momentu, gdy będziesz ich chciała użyć ponownie.

Tak jak powiedziałam, zazwyczaj zakładam sztuczne rzęsy na co dzień, ale jeśli nie jesteś pewna używaj ich na specjalne okazje (takie jak sesja zdjęciowa, randka, czy wycieczka). Jeśli pokochasz je tak samo jak ja, będziesz je nosić zawsze.

Jeżeli byłaś niezdecydowana w kwestii sztucznych rzęs, mam nadzieję, że teraz czujesz się bardziej pewna i przygotowana do wyboru rzęs dla siebie. Więc na co jeszcze czekasz? Ruszaj i korzystaj z niesamowitego uroku sztucznych rzęs!

1_zestaw