Niebieski tusz do rzęs – przestępstwo w makijażu?

nie11

W latach 90-tych ubiegłego stulecia kolorowe tusze do rzęs święciły prawdziwe triumfy w makijażu. Najczęściej sięgano przy tym po niebieski kolor tuszu. Przez kolejne kilka lat trend na kolorowe rzęsy zaniknął, a nawet malowanie się w ten sposób było uznawane za przejaw złego stylu i nieznajomości obowiązujących trendów.

Niebieskie rzęsy w świecie high fashion

Obecnie jednak ponownie wraca się do malowania rzęs na kolor ultramaryny, czego przykładem mogą być stylizacje modelek m.in. na pokazach Stelli McCartney. Niebieskie rzęsy stały się u modelek tej projektantki głównym akcentem w makijażu. Moda w wizażu zatoczyła koło i coś, co było uznawane za bardzo passe, dziś triumfalnie wraca. Było to już widoczne podczas jesiennych pokazów mody na lata 2012/2013.

nie1

Kobiety z powodzeniem mogą sięgnąć po doskonale znany trend w makijażu – niebieskie rzęsy. Jeśli jednak chcą wyglądać modnie, a ich makijaż ma być odzwierciedleniem bieżących trendów, pozostałe elementy – usta czy policzki, powinny pozostawać neutralne. Kolor rzęs może nawiązywać do kolorystyki stylizacji, albo może tworzyć z nią harmonijną kompozycję. Niebieskie rzęsy pasują do niebieskich marynarek czy bluzek, ale będą też prezentować się doskonale w zestawieniu z ubraniami w kolorze brązu, beżu i bieli.

Kto powinien malować rzęsy na niebiesko?

nie2Wykorzystywanie niebieskiego tuszu polecane jest zwłaszcza kobietom o ciemnych włosach i oczach, dzięki czemu makijażem można wydobyć na światło dzienne ich egzotyczny wizerunek. Pięknie w niebieskich rzęsach wyglądają także blondynki o jasnych oczach. Jeśli decydujemy się na niebieski tusz do rzęs, zrezygnujmy z cieni do powiek, mocnego różu i malowania ust na wyraziste odcienie.

Niebieskie tusze do rzęs w szczególności będą odpowiednie dla kobiet młodych – duchem i ciałem, na okres wiosny i lata. Mogą podkreślać kolor oczu i wprowadzać świeżość w makijażowych trendach, opanowanych raczej przez czarne i brązowe tusze do rzęs.