Twórcy spojrzeń, czyli jak zostać stylistką rzęs?

grzechy-wobec-rzes1

Czy zastanawiałyście się kiedykolwiek, dlaczego aktorki na planach filmowych kuszą uwodzącym spojrzeniem?

Ich oczy są hipnotyzujące dzięki profesjonalnemu makijażowi, dobremu oświetleniu i umiejętnościom wizażystów i stylistów. W ekipie produkcyjnej w filmach, serialach czy w reklamach telewizyjnych coraz częściej zatrudnienie znajdują stylistki rzęs. To one odpowiadają za to, że rzęsy aktorek wyglądają przepięknie i są prawdziwą ozdobą dla ich oczu. Kluczem do sukcesu jest to, aby „firanki” na oczach wyglądały naturalnie, ale jednocześnie zniewalająco. Na ekranie można wychwycić każdy, nawet najmniejszy błąd w makijażu, dlatego stylistka rzęs musi wykonać swoją pracę z dużą dozą profesjonalizmu. Jak zostać fachowcem w dziedzinie stylizacji rzęs? Czy trzeba w tym celu ukończyć jakąś szkołę lub szkolenia?

Twórcy spojrzeń

Orange British Academy Film Awards 2010 - Red Carpet ArrivalsStylistka rzęs śmiało może być nazwana twórcą zniewalającego spojrzenia. Wystylizowane oczy wyglądają przepięknie w błysku fleszy na galach, czy na ekranie telewizora w filmach i serialach. Odpowiednia oprawa oczu aktorki lub aktora jest zasługą działań podejmowanych przez profesjonalnych stylistów.

Stylista rzęs jest zawodem nowym, który rozpowszechnił się na całym świecie, a zwłaszcza w Hollywood, dzięki wzrostowi popularności metod przedłużania rzęs. Osoby, które wykonują takie zabiegi profesjonalnie i uzyskują najbardziej naturalne efekty zagęszczenia i przedłużenia rzęs, spokojnie mogą nazywać siebie stylistami. Zajęcie to wykonywane jest w salonach piękności, jak i na planach filmowych. Wizerunek gwiazd show biznesu musi być nienaganny, dlatego zatrudniają wizażystów i stylistów, w tym stylistki rzęs.

Zawodowcy pracują przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych, produkcji reklam i filmów czy też indywidualnie z gwiazdami czerwonego dywanu.

Zawód dla kobiet i mężczyzn

Stylistką bądź stylistą rzęs może zostać zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Trzeba jednak wykazywać się przy wykonywaniu takiej profesji precyzją i znajomością najnowszych metod przedłużania i zagęszczania rzęs. Najlepiej w tym celu ukończyć profesjonalne szkolenia, które pozwolą na opanowanie tych trudnych skądinąd umiejętności. Najlepsze szkolenia organizowane są przez producentów uznanych marek kosmetyków do profesjonalnego przedłużania rzęs, np. Noble Lashes.