Jak wybrać długość rzęs?

shutterstock_245514391

 

Gęste, mocne i długie rzęsy to marzenie wielu kobiet. Rynek odpowiada na potrzeby swych konsumentek, oferując im zabiegi wzmacniające, odżywcze maskary czy wreszcie przedłużane rzęsy — przedmiot uwielbienia kobiet na całym świecie. Kobiety nierzadko poświęcają mnóstwo czasu i pieniędzy w celu znalezienia idealnego salonu, który wykona dany zabieg. To sprawia, że przed ogromnym wyzwaniem stają kosmetyczki. Jaką długość rzęs powinny wybierać dla swoich klientek i czym powinny się sugerować, aby efekt zbiegu był idealny?

Właściwy image

Każda kobieta, która decyduje się na wydłużenie rzęs, powinna zastanowić się na jakim efekcie jej zależy. W przypadku gdy chce utrzymać naturalny wygląd, a jej makijaż nigdy nie należał do mocnych i zdecydowanych, najlepiej będzie jeśli długość rzęs zwiększy jedynie o 1-2 mm. W ten sposób rzęsy będą zauważalnie dłuższe, jednak nie zaburzą naturalnego wyglądu. Jeśli kobieta zdecyduje się na nieco bardziej drapieżny i tajemniczy image, warto by pomyślała o przedłużeniu swych rzęs o 3-4 mm. Dzięki temu jej spojrzenie nabierze wyjątkowej wyrazistości.

Aby nie martwić się o osiągnięcie efektu odwrotnego do zamierzonego, najlepiej nie przedłużać rzęs o ponad połowę pierwotnej długości. Może pogłębiać to wrażenie nienaturalności.

Indywidualne podejście

Mimo że istnieje zestaw wskazówek, z którego warto korzystać zajmując się wydłużaniem rzęs, nie należy zapominać o indywidualnym podejściu do każdej klientki. Dużą rolę odgrywa również nastawienie samej zainteresowanej – jeśli od początku zaznacza, że chce drastycznie zwiększyć długość rzęs, zadaniem osoby wykonującej zabieg jest wykonanie tego w taki sposób, by zadowolić klientkę uwzględniając jednocześnie inne czynniki.

Dobrym rozwiązaniem może być znaczne przedłużenie rzęs w momencie, gdy klientka (bez wcześniejszych zabiegów) ma naturalnie długie rzęsy. Dzięki temu reszta rzęs może zostać wydłużona nawet do 14-16 mm. Wyjątkiem są kąciki oczu, o czym warto pamiętać – tam długość nie powinna przekroczyć 7-8 mm.

 

shutterstock_280985954

Praktyczne wskazówki

Określając właściwą długość rzęs dla klientki, uwzględniając oczywiście jej oczekiwania, warto również zadbać o to, by zabieg wzmocnił rzęsy i zapobiegł kilku najpoważniejszym następstwom przedłużania, które mogą zdarzyć się w razie nieprawidłowo wykonanego zabiegu – mowa o skręcaniu się rzęs czy ich nadmiernym opadaniu. Pamiętając cały czas o indywidualnym podejściu do klientki dobrze zwrócić uwagę na kształt oka danej kobiety, a także uwzględnić szybkość odrastania naturalnych rzęs. W przypadku nieposiadania odpowiedniej wiedzy na ten temat,  warto zgłosić się na szkolenie obejmujące swym zakresem wymaganą tematykę. Takie szkolenia oferuje tylko jedna firma w Polsce, ale za to ma dużo szkoleniowców w wielu miastach Polski (znajdziecie ich tutaj).

Podstawową wskazówką, która przyda się wszystkim początkującym kosmetyczkom, wizażystkom i stylistkom jest odrzucenie braku wiary we własne umiejętności. Strach jest najgorszym możliwym doradcą, dlatego jeśli klientka zdaje się całkowicie na wiedzę osoby wykonującej zabieg nie należy odmawiać tylko uzupełnić braki w wiedzy u szkoleniowców Noble Lashes. Czasami warto również zaproponować klientce to, co według osoby wykonującej zabieg będzie dla niej najlepsze – bardzo często okazuje się, że kobiety korzystające z takich rad są zadowolone i chwalą decyzję, która została ostatecznie podjęta.