Rzęsy syntetyczne czy jedwabne?

shutterstock_126257090

Rzęsy syntetyczne czy jedwabne?

Niska cena rzęs syntetycznych może kusić, ale czy zakup okaże się satysfakcjonujący? Czym tak naprawdę różnią się od rzęs jedwabnych? Po przeczytaniu tego artykułu bez problemu podejmiesz właściwą decyzję.

Rzęsy syntetyczne.

Do ich produkcji używa się akrylu, co czyni je najbardziej odpornymi wśród wszystkich produktów do przedłużania rzęs. Są nieco jaśniejsze i bardziej błyszczące niż rzęsy jedwabne lub mink (z włosia norek), a gdy stosuje się gęsty układ tworzą wyjątkowo mocny, dramatyczny efekt.
Na rynku dostępne są w najróżniejszych formach i stopniach podkręcenia. Mogą wyglądać w miarę naturalnie, jednak na ogół wybierają je panie, które preferują wyrazisty makijaż. Twarda formuła materiału wyjątkowo dobrze podtrzymuje podkręcenie, rzęsy są bardzo odporne na odkształcenia, łatwo utrzymać je w ładzie i można jest stosować wielokrotnie. Nie bez znaczenia jest też wspomniana już cena – to najtańsze możliwe rozwiązanie.

Podstawową wadą jest waga rzęs syntetycznych, są one cięższe od tych z jedwabiu i włosia norek. Dobrze sprawdzą się jedynie u kobiet, których naturalne rzęsy są zdrowe i gęste, w innym razie mogę bardzo osłabić i przerzedzić naturalne włoski. Jeśli chcesz mieć zniewalające spojrzenie na stałe wybierz rzęsy jedwabne bądź mink. Odradzamy wybór rzęs akrylowych przy przedłużaniu metodą 1:1.

shutterstock_126884261
Rzęsy jedwabne.

Wykonuje się je z protein jedwabiu, dzięki czemu są miększe, lżejsze i bardziej elastyczne od syntetycznego odpowiednika. Rzęsy silk (jedwab), odpowiadają strukturą naturalnym włoskom – są grubsze u nasady i zwężają się ku koniuszkom.
Podobnie jak rzęsy syntetyczne, dostępne są w najróżniejszych formach kształtów i długości, zawsze jednak wyglądają od nich bardziej naturalnie. Dobrze sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Bez obaw mogą być stosowane przez panie, których naturalne rzęsy są słabe i niezbyt gęste. Zaaplikowane w prawidłowy sposób, nie będą pogłębiały tego typu problemów.
Barwa rzęs jedwabnych jest głębsza niż syntetycznych i w przeciwieństwie do nich mogą być one grubsze niż 0,20 mm (dzięki zastosowaniu lekkiego materiału).
Ten rodzaj rzęs ma jedną poważną wadę –bardzo łatwo można się od nich uzależnić, ponieważ prezentują się bajecznie!