Metody przedłużania rzęs – wady i zalety

0sdw5ma5-3000-3000

Jeszcze nie tak dawno powiedziałybyśmy co najwyżej, że ktoś ma doklejone rzęsy. I faktycznie, jedynymi powszechnie znanymi metodami takiego zabiegu było doklejanie kępek lub taśm z rzęsami. Wszelkie inne metody albo dopiero raczkowały, albo były dostępne jedynie dla zamożnych gwiazd. Dzisiaj znamy szereg metod, z których każdej z nas z pewnością do gustu przypadnie inna. Cel jest jeden – chcemy mieć rzęsy niczym sławy w reklamach tuszów i nie musieć ich skrupulatnie malować przed każdym wyjściem.

A jakie znamy najpopularniejsze metody przedłużania rzęs?

Metoda 1:1

baby-gots-blue-eyesTa technika cieszy się duża popularnością od co najmniej kilku lat. W czasie zabiegu osoba, która przeszła odpowiednie przeszkolenie do każdej naszej pojedynczej rzęsy dokleja jedną sztuczną wykonaną z jedwabiu. Wśród zalet tej metody można wymienić fakt, iż włoski nie zostają przyklejane do skóry, a do włosa, dzięki temu nie występują ani alergię, ani podrażnienia. Dodatkowo istnieje możliwość dobrania włosków pod względem zarówno długości jak i grubości, co pozwala na uzyskanie zadowalającego efektu – pomalowanych ale mimo wszystko naturalnych rzęs. Minusem może być czas trwania zabiegu, gdyż osobie z dużą wprawą zajmie on co najmniej 90 minut. Efekt utrzymuje się do czterech tygodni.

Metoda Blink / Express

Zabieg ten polecany jest głównie paniom, które nie chcą decydować się na dłuższe noszenie przedłużonych rzęs a jedynie chcą mieć je ze względu na jakaś ważną okoliczność np. ślub lub inne ważne wydarzenie.

Metoda ekspresowa to po prostu szybkie rzęsy, ale mniej trwałe. Zabieg ten przeważnie wykonuje się na otwartym oku, ale jeśli wolisz możesz także wykonać go na zamkniętych oczach. W metodzie tej stosuje się bezwonny klej, który nie podrażnia oczu. Efekt przedłużonych rzęs jest spektakularny, ale utrzymuje się do tygodnia czasu.

Metoda 2:1

Osoby korzystające z tej metody polecają do jej wykonania naturalne włoski z futerka norki syberyjskiej. Zabieg polega na umieszczeniu jednej rzęsy na pojedynczej istniejącej oraz drugiej u nasady, co daje efekt podwójnego zagęszczenia rzęs. Metoda  daje piękny efekt pełnej i gęstej oprawy oczu. Minusem może być sposobność pojawienia się alergii podczas aplikacji u nasady. Dodatkowo każda rzęsa naturalna jest podwójnie obciążona co może powodować szybszy proces jej wypadnięcia.

Metoda 3:1

Znajdziemy zarówno zwolenników jak i przeciwników. Do jednej naturalnej rzęsy przytwierdza się aż 3 sztuczne. Tu również w celu zminimalizowania obciążenia poleca się naturalne włosie norki syberyjskiej. Efekt zabiegu jest spektakularny – rzęsy są wydłużone i mocno zagęszczone dzięki czemu wyglądamy pięknie nawet bez makijażu. Pamiętajmy jednak o znacznym obciążeniu naszych naturalnych włosków, które muszą dźwigać aż 3 rzęsy.