Metody przedłużania rzęs – porównanie

rzęsy stereo

Jeszcze nie tak dawno powiedziałybyśmy co najwyżej, że ktoś ma doklejone rzęsy. I faktycznie jedynymi powszechnie znanymi metodami takiego zabiegu było doklejanie kępek lub taśm z rzęsami. Wszelkie inne metody albo dopiero raczkowały, albo były dostępne jedynie na zamożnych gwiazd. Dziś znamy szereg metod, z których każdej z nas z pewnością do gustu przypadnie inna.  Cel jest jeden – chcemy mieć rzęsy niczym sławy w reklamach tuszów i nie musieć ich skrupulatnie malować przed każdym wyjściem.

A jakie znamy najpopularniejsze metody przedłużania rzęs?

Metoda 1:1

Ta technika cieszy się duża popularnością od co najmniej kilku lat. W czasie zabiegu osoba, która przeszła odpowiednie przeszkolenie do każdej naszej pojedynczej rzęsy dokleja jedną sztuczną rzęsę wykonaną z jedwabiu. Wśród zalet tej metody można wymienić fakt, iż włoski nie zostają przyklejane do skóry, a do włosa, dzięki temu nie występują ani alergię, ani podrażnienia. Dodatkowo istnieje możliwość dobrania włosków pod względem zarówno długości jak i grubości, co pozwala na uzyskanie zadowalającego efektu – pomalowanych ale mimo wszystko naturalnych rzęs. Minusem może być czas trwania zabiegu gdyż osobie z dużą wprawą zajmie on co najmniej godzinę.

Ciemna-kreska-przy-dolnej-linii-rzes_image_width_330Metoda 2:1 (rzęsy 2D)

Osoby korzystające z tej metody polecają do jej wykonania naturalne włoski z futerka norki syberyjskiej. Zabieg polega na umieszczeniu jednej rzęsy na pojedynczej istniejącej oraz drugiej u nasady, co daje efekt podwójnego zagęszczenia rzęs. Metoda daje piękny efekt pełnej i gęstej oprawy oczu. Minusem może być to,że dodatkowo każda rzęsa naturalna jest podwójnie obciążona co może powodować szybszy proces jej wypadnięcia w przypadku złego doboru rzęs przez stylistkę.

Metoda 3:1 (rzęsy 3D)

Znajdziemy zarówno zwolenników jak i przeciwników. Do jednej naturalnej rzęsy przytwierdza się aż 3 sztuczne. Tu również w celu zminimalizowania obciążenia poleca się naturalne włosie norki syberyjskiej. Efekt zabiegu jest spektakularny – rzęsy są wydłużone i mocno zagęszczone dzięki czemu wyglądamy pięknie nawet bez makijażu. Pamiętajmy jednak o znacznym obciążeniu naszych naturalnych włosków, które muszą dźwigać aż 3 rzęsy.

Metoda przedłużania rzęs STEREO

Stereo to metoda „wysoce objętościowa” łącząca głęboką czerń klasycznych rzęs z kolorowa poświatą. Za pomocą niej tworzy się dwa wachlarze na jednym oku. Jest to metoda która wygląda spektakularnie, jednak z uwagi na to, że jest to metoda trudna do wykonania, niewiele stylistek posiada umiejętności aby ją wykonać. Metodę tą wprowadziły instruktorki przedłużania rzęs z Noble Lashes.