Higiena rzęs w domu – na co uczulać klientki?

Odpowiednia pielęgnacja sztucznych rzęs wydłuża ich żywotność – a jak najdłuższy efekt zabiegu jest celem każdego salonu i nie leży tylko w rękach stylistki.


Kiedy informować klientkę o higienie rzęs?

Wszystkie istotne informacje dla klientki warto przekazać podczas wykonywania zabiegu, ale nie tylko. Szczególnie latem, w okresie wakacyjnym, warto informować klientki jeszcze przed zabiegiem o konieczności rezygnacji z kąpieli przez 2 dni po przedłużaniu, aby uniknąć zaskoczenia i konieczności np. zmiany planów przez klientkę. Dodatkowym atutem każdego salonu będzie również wręczenie krótkiej instrukcji – tak, aby mieć pewność, że klientka zapamięta wszystkie wytyczne.

Środki ostrożności zaraz po zabiegu

Przypominamy podstawy pielęgnacji rzęs po przedłużaniu. Należy zachować szczególną ostrożność zaraz po zabiegu – przez 24 h nie przebywać w miejscu o dużej wilgotności, a do 2 dni zrezygnować z kąpieli w morzu czy basenie, z mycia twarzy gorącą wodą oraz z wszelkiego rodzaju parówek. Okres 2 dni jest niezbędny do należytego wyschnięcie kleju, dlatego przez ten czas rzęsy nie mogą być narażone na przemoczenie czy znaczną wilgotność.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Krótka instrukcja dla każdej posiadaczki sztucznych rzęs powinna zawierać następujące punkty:

 

  1. Sztucznych rzęs nie należy malować tuszem.Substancje w nim zawarte mogą rozpuścić klej. Przedłużone rzęsy powinny być na tyle wyraziste, że ich dodatkowe malowanie jest zbędne – jeśli tak nie jest, zabieg wykonany został w niewłaściwy sposób.

 

  1. Należy unikać pocierania oczu. W razie wystąpienia świądu należy drapać się ostrożnie, unikając kontaktu z linią rzęs. Oczu nie można wycierać również ręcznikiem.

 

  1. Sztucznych rzęs nie należy podkręcać. Korzystanie z zalotki nie tylko nie przyniesie żadnego skutku, ale może połamać rzęsy. Dobrze wykonane rzęsy powinny być już wystarczająco podkręcone.

 

  1. Należy unikać sauny.

 

  1. Częściowo odklejonych rzęs nie należy wyrywać. Może to powodować uszkodzenia pozostałych, również tych naturalnych. Taką rzęsę najlepiej delikatnie odciąć za pomocą nożyczek.

 

  1. Warto starać się spać na wznak.

 

  1. Sztuczne rzęsy należy myć jedynie specjalistycznymi środkami przeznaczonymi do tego celu.Wiele kosmetyków do demakijażu ma w składzie substancje oleiste, które nie sprzyjają sztucznym rzęsom. Podczas pielęgnacji lepiej korzystać z patyczka higienicznego niż z płatków kosmetycznych.Prawidłowo pielęgnowane rzęsy utrzymują się ok. miesiąca. Po tym czasie należy zgłosić się do salonu kosmetycznego na uzupełnienie aplikacji.