Fakty i mity na temat przedłużania rzęs

 Beauty portrait

Rzesza wielbicielek sztucznych rzęs jest coraz większa. Jeśli nie posiadasz firanki długich rzęs, możesz to bardzo szybko zmienić. Zabieg przedłużania rzęs stał się wybawieniem i sposobem na to, by zyskać niesamowitą oprawę oczu.

Sztuczne rzęsy są coraz wygodniejsze i coraz doskonalsze. Tak samo jest z klejami, które są na tyle delikatne, że mogą ich używać także osoby, które są alergikami. Jeśli wybierzesz profesjonalistę efekt będzie się utrzymywał wiele tygodni, co stanie się oszczędnością czasu i wysiłku, bo już nie trzeba będzie tuszować rzęs.

Jednocześnie istnieje wiele mitów na temat przedłużania rzęs. W tym artykule wymienimy fakty i mity na temat przedłużania rzęs. Z pewnością będą one przydatne dla kobiet posiadających sztuczne rzęsy, jak i tych, które dopiero mają zamiar je założyć.

Po pierwszym nałożeniu sztucznych rzęs otrzymasz specjalną szczoteczkę.

FAKT! W profesjonalnym zakładzie kosmetycznym po pierwszym założeniu sztucznych rzęs powinnaś otrzymać specjalną szczoteczkę, która będzie przypominać taką od tuszu do rzęsy. Posłuży ona do przeczesywania rzęs. Warto po spaniu w delikatny sposób wyszczotkować rzęsy. W sytuacji, gdy są mocno podkręcane, najlepiej przeczesywać wilgotne rzęsy.

mity1Nie można wykonywać zabiegu przedłużania rzęs u osoby, która nosi soczewki kontaktowe.

MIT! Przed założeniem sztucznych rzęs należy zdjąć soczewki i założyć je po zabiegu, wszystko po to, by opary kleju nie doprowadziły do podrażnienia oka. Jednocześnie można też przed kolejnym założeniem soczewek odczekać jakiś czas. Ale sam fakt noszenia soczewek nie stanowi żadnego przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Sztuczne rzęsy po pierwszym przedłużaniu nie powinny mieć kontaktu z wodą przez ok. 2 doby.

FAKT! Po zabiegu i pierwszym przedłużeniu rzęsy nie powinny mieć kontaktu z wodą przez 48 godziny. Potem wodą można je oczywiście myć. Jednak nie służą sztucznym rzęsom płyny do demakijażu, czy żele. Jeśli nie myśli się o częstym ich uzupełnianiu lepiej zwrócić na to uwagę i pamiętać o omijaniu miejsca, gdzie jest umieszczony klej. (nowość z ostatniej chwili – obecnie po zastosowaniu Nano rozpylacza możliwe jest pójście na basen zaraz po zabiegu!)

Przedłużanie rzęs powoduje zniszczenie naturalnych rzęs.

MIT! Jeśli zabieg wykonany jest profesjonalnie nie może dojść do zniszczenia naturalnych rzęs. Wystarczy wybrać profesjonalistę, który dobierze rodzaj rzęs pasujący do naturalnych oraz wykona cały zabieg w taki sposób, jak powinien on być przeprowadzony.

Jeśli zależy Ci na wieczorowym makijażu wystarczy musnąć tuszem sztuczne rzęsy tylko na dolnej powiece.

FAKT! Jeśli zależy Ci na wieczorowym makijażu i masz sztuczne rzęsy, wystarczy musnąć rzęsy tuszem jedynie na dolnej powiece. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda się osiągnąć efekt gwiazdy z Hollywood.

mit2O sztuczne rzęsy należy szczególnie dbać na wakacjach.

FAKT! Dzięki sztucznym rzęsom masz lekki i wodoodporny makijaż na sobie, ale musisz pamiętać o tym, że woda, która jest w morzu jest słona, a słońce potrafi mocno wysuszyć (oczywiście wtedy, gdy temperatura jest wyższa). Nie musisz rezygnować z opalania i kąpieli, ale należy mieć na uwadze to, że po wakacjach ponownie będziesz musiała iść do profesjonalisty, który zajmie się Twoimi rzęsami, tak jak należy.