Rzęsy z norek – to niewątpliwie brzmi luksusowo…

Nic dziwnego, że zabieg który za oceanem kosztuje aż 300 $ pokochały takie gwiazdy jak Beyonce, Jessica Alba czy Kim Kardashian.W końcu taki wydatek nie stanowi dla nich żadnego problemu, a efekt mink (norki) jest zachwycający! Dobra wiadomość jest taka, że również ty możesz zacząć nosić norki! W Polsce takiemu zabiegowi można się poddać już za 300 zł, a rzęsy mink do samodzielnej aplikacji kosztują zaledwie 1/5 tej kwoty!

shutterstock_292577783

Co sprawia, że rzęsy z norek wyglądają tak niesamowicie?

Rzęsy mink są znacznie lepsze od syntetycznych, ponieważ wyglądają absolutnie naturalnie, są lżejsze i bardzo puszyste. Dzięki zastosowaniu naturalnych włosów lepiej współgrają z naszymi rzęsami i zachowują się podobnie do nich. Włoski są różnej długości i grubości dlatego tak bezbłędnie imitują naturalne rzęsy. Nie ma w zasadzie powodu by ktoś mógł stwierdzić, że dopuściłyśmy się małego oszustwa. Tę metodę stosuje się w trzech wariantach: 1:1, 2:1 lub nawet 3:1, wedle indywidualnego życzenia klientki – oczywiście jeśli kosmetyczka została przeszkolona na wszystkich tych technikach.

Czy to bezpieczne?

Futro norek to włosie, dlatego osoby uczulone na sierść nie mają powodów do obaw. Produkt nie jest poddawany obróbce chemicznej ani barwiony, jest hypoalergiczny i całkowicie bezpieczny (oczywiście pod warunkiem, że nie masz uczulenia na klej). Jedyna obróbka jakiej poddaje się włosie do produkcji rzęs jest obróbka termiczna, dzięki której staje się ono sterylne i nadaje się do aplikacji na rzęsach klientek.

Czy takie przedłużenie ma jakieś wady?

Wszystko jest kwestią gustu. Puszystość włosków nie będzie odpowiadała wszystkim. Niektóre panie od naturalnego wolą bardziej teatralny efekt. Syntetyczne rzęsy są mocniej podkręcone, szerzej otwierają oko, a spojrzenie jest wyjątkowo wyraziste. Rzęsy z norek są w 100% naturalne, tak też wyglądają i mają normalną tendencje włosa do układania się bardziej prosto.

shutterstock_261517895

Czy można samodzielnie podkręcać rzęsy z norek?

Można stosować zalotkę termiczną, dzięki delikatnemu podgrzaniu urządzenia rzęsy trwale i intensywnie się podniosą.

Czy rzęsy mink lepiej nadają się na co dzień czy na specjalne okazje?

Nie ma tutaj żadnych reguł. Wiele kobiet decyduje się wypróbować je w dniu swojego ślubu, gdy ważny jest dla nich subtelny wygląd odległy od mody z nocnych klubów. Rezultat podoba im się jednak tak bardzo, że decydują się już nie rozstawać ze swoimi norkami.

Aspekt moralny

Producenci na ogół zapewniają, że przy pozyskiwaniu włosia nie ucierpiało żadne zwierzę. Na ogół tak właśnie jest, surowiec wyczesuje się z ogona żywych zwierząt. Niestety często są to odpadki po skórowaniu, które nie nadawały się do produkcji futer. Przy podejmowaniu decyzji należy pamiętać. że w obu przypadkach norki pochodzą z hodowli powiązanej z produkcją wyrobów futrzarskich i decydując się na wariant mink wspieramy ten przemysł.

shutterstock_319979177