Zmiany w branży przedłużania rzęs

Obecnie podejmuje się wiele działań, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego. Branża beauty jako jedna z pierwszych podjęła świadome kroki prowadzące do zmian. Już teraz wiele marek zdecydowało się na innowacje np. w opakowaniach produktów, receptur czy przygotowania przesyłek.

 

Zmiany zapoczątkowano w branży gastronomicznej dzięki akcji tu pijesz bez słomki. Mniej więcej miesiąc temu McDonald’s zmodyfikował opakowania swoich produktów i zrezygnował z plastikowych słomek do napojów. To zmiana na ogromną skalę, biorąc pod uwagę fakt, że dziennie karmi około 68 milionów osób.  Tego typu inicjatywy bardzo mocno wpłynęły na przedsiębiorców z całego świata. Nadal powstaje wiele nowych rozwiązań dążących do wspierania ochrony środowiska.

 

Ekologiczne rozwiązanie w branży beauty

 

Branża kosmetyczna bardzo szybko rozpoczęła działania mające na celu wdrożenie proekologicznych rozwiązań. Duże marki takie jak Soraya czy Lirene wprowadzają do swoich receptur coraz więcej składników pochodzenia naturalnego. W branży przedłużania rzęs pierwszą firmą, która rozpoczęła zmiany jest bezwątpienia Noble Lashes. Marka jako pierwsza w Polsce zmodernizowała opakowania rzęs, plastikowe paletki zostały zastąpione kartonowymi, wykonanymi z biodegradowalnego materiału Kraft. Wiele z rzęsowych firm podążyły ich śladem i rozpoczęły wprowadzanie rzęs w kartonikach. Kolejnym krokiem Noble Lashes jest wprowadzenie ekologicznych akcesoriów, takich jak szczoteczki, aplikatory czy pędzelki do czyszczenia.

 

BIO produkty Noble Lashes

 

 

BIO rewolucja – jak nazwała ją marka Noble Lashes to kolejny krok w stronę postawy pro eko. W zeszłym tygodniu Noble zaprezentowało najnowszą kolekcję produktów BIO. Kolekcja składa się z biocleanerów, pianki i płynu micelarnego. To pierwsza firma w Polsce, która zdecydowała się na wprowadzenie pełnej kolekcji. Należy zwrócić uwagę na fakt, że cała produkcja, od projektu do końcowego produktu, odbywa się w Polsce, co jest dodatkowym atutem nowej linii. Produkty są oparte na naturalnych składnikach, dodatkowo służą do pielęgnacji włosków i skóry. Jesteśmy zachwycone zamysłem oraz całą kolekcją. Produkty są naturalne, super działają, wyglądają i pachną przepięknie – dowiadujemy się z recenzji, którą udało nam się zobaczyć w Internecie. Jesteśmy ciekawe, które marki podejmą wyzwanie i również rozpoczną wprowadzanie u siebie eko kolekcji.

 

A Ty, jesteś za ekologicznym biznesem?